Dr Paweł Grzesiowski w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu

Nie zakazy i nakazy mogą przekonać ludzi do szczepień oraz noszenia maseczek - mówił na spotkaniu z Opolanami dr n. med. Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.

Według niego dobrym pomysłem jest stworzenie rady składającej się z przedstawicieli zawodów, które cieszą się społecznym zaufaniem (np. strażacy, medycy, policjanci, nauczyciele) . Tylko osoby z autorytetem mogą bowiem wpłynąć na postawę ludzi, którzy do tej pory nie są przekonani do stosowania powszechnie obowiązujących zasad ograniczania rozprzestrzeniania się pandemii.

Dr Grzesiowski gościł w Opolu na zaproszenie Szpitala Wojewódzkiego oraz Samorządu Województwa Opolskiego. Spotkał się z pracownikami Szpitala na dwóch wykładach oraz z mieszkańcami Opolszczyzny. To ostatnie spotkanie było okazją do ciekawej dyskusji oraz przedstawienia działań Szpitala w czasie pandemii, a  także działań służb wojewody, w tym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.