Szpital Wojewódzki w Opolu laureatem pierwszej edycji nagrody QUALITAS

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

W dniach 25 – 27 czerwca 2015r. w Gdańskim AMBEREXPO odbył się Pierwszy Europejski  Kongres Medyczny, w którym uczestniczyło kilkuset specjalistów od zdrowia publicznego, ekonomistów, samorządowców, przedstawicieli rządu, parlamentu i Prezydenta RP, ekspertów w zakresie zarządzania szpitalami.
Jednym z wydarzeń specjalnych, towarzyszących Kongresowi było uroczyste wręczenie nagrody QUALITAS przyznawanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. Laureatem nagrody został Szpital Wojewódzki w Opolu.

W myśl sentencji NON QUANTITAS SED QUALITAS (nie ilość lecz jakość), stanowiącej motto nagrody, fundatorzy chcieli uhonorować szpital, który w klasyfikacji Centrum Monitorowania Jakości uzyskał najwyższe oceny.
- To pierwsza edycja nagrody, nie zdążyliśmy wypracować szczegółowego regulaminu i powołać kapituły, dlatego skorzystaliśmy z rankingu CMJ – mówi Andrzej Sokołowski, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. – Laureatem nagrody przyznawanej przez organizację zrzeszającą prywatne jednostki został szpital publiczny, co oznacza, że nieważne, jaka jest forma własności placówki, liczy się jej poziom, sposób zarządzania, jakość standardów opieki nad pacjentem.
W tym miejscu warto przypomnieć, że Szpital Wojewódzki od 2006r. jest jednostką akredytowaną. W 2014r. wizytatorzy Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia po raz kolejny ocenili poziom spełniania przez jednostkę wymogów określonych w zestawie standardów akredytacyjnych.
Ocena dotyczy szpitala jako funkcjonalnej całości: poszczególnych rodzajów usług świadczonych pacjentom przez Szpital, opieki nad pacjentem, środowiska opieki,  bezpieczeństwa i jakości świadczonej opieki, zarządzania i administracji.
Akredytacji udzielił Minister Zdrowia, kierując się rekomendacją Rady Akredytacyjnej. Rada w swojej pozytywnej ocenie potwierdziła, że Szpital realizuje ww. standardy w 95%, co jest najwyższym wynikiem w kraju.

Nagrodę QUALITAS odebrała Dyrektor – Renata Ruman-Dzido. Autorką statuetki, wręczonej w tym roku po raz pierwszy jest rzeźbiarka Monika Chmarzyńska z Pracowni Szkła Artystycznego w Toruniu specjalizująca się w formowaniu szkła

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:7642