Ranking Szpitali 2019 - Triumfujemy na Opolszczyźnie

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
18 grudnia 2019

Szpital Wojewódzki w Opolu na pierwszym stopniu podium w kategorii: „Najlepszy Szpital w Województwie Opolskim” w Rankingu Szpitali 2019. Wyprzedził Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu oraz Opolskie Centrum Rehabilitacji  w Korfantowie.

16 grudnia 2019 roku odbyła się gala ogłoszenia wyników Rankingu Szpitali 2019, zorganizowana przez dziennik Rzeczpospolita oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Do XVI edycji rankingu przystąpiły 202 szpitale z całej Polski. Centrum Monitorowania Jakości jest jednostką powołaną przez Ministra Zdrowia m.in. oceniającą jakość usług medycznych świadczonych przez placówki polskiej opieki zdrowotnej. Oceny były podzielone na trzy grupy: zarządzanie, opieka medyczna i jakość.  W kategorii zarządzanie zostało ocenione: zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie i finanse. Na ocenę opieki medycznej składało się pięć kategorii: blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa oraz personel i jego kwalifikacje. Za jakość można było uzyskać punkty w czterech kategoriach: jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg.

Podczas uroczystości wręczono nagrody w kilku kategoriach oraz  wyłoniono tzw. „złotą setkę szpitali”, czyli 100 najlepszych podmiotów leczniczych w Polsce.

 Trzynastka nie musi być pechowa – trzynastka, to powód do dumy

Szpital Wojewódzki w Opolu zdobył 13 miejsce w XVI ogólnopolskim Rankingu Szpitali 2019 w kategorii: „Szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych”, znajdując się tym samym w „złotej setce szpitali”, jako jeden z nielicznych podmiotów w województwie opolskim. W klasyfikacji ogólnej uzyskał 835,9 punktów, tracąc do najlepszego - Centrum Onkologii im prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy 61,19.

 Pierwsi na Opolszczyźnie, trzeci w kraju w kategorii „Sieć Szpitali Poziom I”

Szpital Wojewódzki w Opolu stanął na pierwszym stopniu podium w kategorii: „Najlepszy Szpital w Województwie Opolskim”, wyprzedzając o ponad 5 punktów Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, który zajął drugą lokatę oraz Opolskie Centrum Rehabilitacji  w Korfantowie, plasujące się na trzecim miejscu podium. Ponadto w ogólnopolskiej kategorii: „Sieć Szpitali Poziom I”, Szpital Wojewódzki w Opolu zajął trzecią pozycję za Samodzielnym Zakładem Opieki Zdrowotnej - Zespołem Zakładów w Makowie Mazowieckim oraz Szpitalem Specjalistycznym PRO-FAMILIA Sp. z o.o. Sp. k. w Rzeszowie. 

 

   

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-12-18
Data publikacji:2019-12-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Aleksandra Głowacka
Liczba odwiedzin:1268