Szpital Wojewódzki w Opolu sp. z o.o.

Aktualności

Artykuły

INFORMACJA DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O PRZYJĘCIE NA PRAKTYKI ZAWODOWE / STUDENCKIE


INFORMACJA DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O PRZYJĘCIE


NA PRAKTYKI ZAWODOWE / STUDENCKIE


(dotyczy również osób, które uzyskały już zgodę na praktyki)


Informuję, że przyjęcia na praktyki zawodowe / studenckie w związku
z ogłoszonym stanem epidemii
zostają zawieszone do czasu opracowania procedur i zasad przyjmowania do szpitala studentów / uczniów.


Zasady przyjmowania studentów/uczniów zostaną ogłoszone na stronie internetowej szpitala z chwilą ich opracowania.

Zgody dotychczas udzielone przez Prezesa szpitala zachowują moc
z zastrzeżeniem, że zmianie może ulec termin rozpoczęcia praktyk.Kierownik
Działu Spraw Pracowniczych i Organizacji


 

26 czerwca 2020

Wykonujemy nowoczesne testy na obecność koronawirusa

W laboratorium Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wykonywane są najbardziej wiarygodne, z obecnie dostępnych, badania pozwalające na szybkie wykrycie obecności koronawirusa SARS-CoV-2 u osób z podejrzeniem zarażenia wirusem.

24 maja 2020
Czytaj więcej o: Wykonujemy nowoczesne testy na obecność koronawirusa

Triumfujemy na Opolszczyźnie

Szpital Wojewódzki w Opolu na pierwszym stopniu podium w kategorii: „Najlepszy Szpital w Województwie Opolskim” w Rankingu Szpitali 2019. Wyprzedził Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu oraz Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie.

 

     16 grudnia 2019 roku odbyła się gala ogłoszenia wyników Rankingu Szpitali 2019, zorganizowana przez dziennik Rzeczpospolita oraz Centrum Monitorowania Jakości  w Ochronie Zdrowia. Do XVI edycji rankingu przystąpiły 202 szpitale z całej Polski. Centrum Monitorowania Jakości jest jednostką powołaną przez Ministra Zdrowia m.in. oceniającą jakość usług medycznych świadczonych przez placówki polskiej opieki zdrowotnej.

Oceny były podzielone na trzy grupy: zarządzanie, opieka medyczna i jakość. W kategorii zarządzanie zostało ocenione: zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie i finanse. Na ocenę opieki medycznej składało się pięć kategorii: blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa oraz personel i jego kwalifikacje. Za jakość można było uzyskać punkty w czterech kategoriach: jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg.

Podczas uroczystości wręczono nagrody w kilku kategoriach oraz  wyłoniono tzw. „złotą setkę szpitali”, czyli 100 najlepszych podmiotów leczniczych w Polsce.

 

Trzynastka nie musi być pechowa – trzynastka, to powód do dumy

Szpital Wojewódzki w Opolu zdobył 13 miejsce w XVI ogólnopolskim Rankingu Szpitali 2019 w kategorii: „Szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych”, znajdując się tym samym w „złotej setce szpitali”, jako jeden z nielicznych podmiotów  w województwie opolskim. W klasyfikacji ogólnej uzyskał 835,9 punktów, tracąc do najlepszego - Centrum Onkologii im prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy 61,19.

 

Pierwsi na Opolszczyźnie, trzeci w kraju w kategorii „Sieć Szpitali Poziom I”

Szpital Wojewódzki w Opolu stanął na pierwszym stopniu podium w kategorii: „Najlepszy Szpital w Województwie Opolskim”, wyprzedzając o ponad 5 punktów Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, który zajął drugą lokatę oraz Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, plasujące się na trzecim miejscu podium. Ponadto w ogólnopolskiej kategorii: „Sieć Szpitali Poziom I”, Szpital Wojewódzki w Opolu zajął trzecią pozycję za Samodzielnym Zakładem Opieki Zdrowotnej - Zespołem Zakładów w Makowie Mazowieckim oraz Szpitalem Specjalistycznym PRO-FAMILIA Sp. z o.o. Sp. k w Rzeszowie. 

 

18 grudnia 2019

Podstawy dawstwa narządów - realizacja programu szkoleniowego ETPOD

Szpital Wojewódzki w Opolu jako ośrodek mający swój wkład w programie pozyskiwania narządów do przeszczepu i posiadający koordynatora transplantacyjnego był współorganizatorem szkolenia:

PODSTAWY DAWSTWA NARZĄDÓW

Program szkoleniowy ETPOD (European Training Program on Organ Donation) w ramach Partnerstwa dla Transplantacji.

Pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji POLTRANSPLANT,

Stowarzyszenia Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej.

 

Szkolenie odbyło się w piątek 7 grudnia 2018 r.  w sali szkoleniowej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Swoje wykłady wygłosili: Konsultant Wojewódzki województwa dolnośląskiego i opolskiego w dziedzinie transplantologii klinicznej, Regionalny Koordynator pobierania i przeszczepiania narządów, transplantolog 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką we Wrocławiu, lekarz kliniczny Katedry i Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu,.

Tematyka dotyczyła partnerstwa dla transplantacji, identyfikacji i kwalifikacji zmarłego dawcy narządów, rozpoznawania śmierci mózgu, opieki nad zmarłym dawcą narządów, rozmowy z rodziną nt. pobrania narządów, organizacji pobierania i przeszczepiania narządów.

Szkolenie było skierowane do personelu medycznego, lekarzy i pielęgniarek, mającego kontakt z potencjalnymi dawcami i biorcami narządów.

 

10 grudnia 2018

Szpital Wojewódzki w Opolu potwierdził swoją wysoką klasę

 

Rada Akredytacyjna jednomyślnie zarekomendowała Ministerstwu Zdrowia nasz Szpital Wojewódzki w Opolu jako placówkę lecznictwa stacjonarnego, spełniającą najbardziej wygórowane wymagania. Jednocześnie Rada podkreśliła, że dokonany przez nią audyt Szpitala (jaki miał miejsce w maju) wykazał, iż placówka zapewnia w pełni profesjonalną opiekę nad pacjentem.

Opinia Rady jest podstawą do udzielenia przez Ministerstwo Zdrowia tzw. akredytacji. Posiada ją niewielka część polskich szpitali (około 30%), bo żeby na nią zasłużyć trzeba spełniać bardzo wyśrubowane kryteria w zakresie zarówno lecznictwa, jak i organizacji pracy szpitala. Rada Akredytacyjna jako organ z zewnątrz, podczas trzydniowej kontroli, sprawdziła i oceniła standardy pracy Szpitala Wojewódzkiego w Opolu m.in. w zakresie opieki nad pacjentem, poszanowania praw pacjenta, kontroli zakażeń, diagnostyki obrazowej, laboratorium, odżywiania, farmakoterapii, poprawy jakości i bezpieczeństwa pacjenta, zarządzania ogólnego zasobami ludzkimi oraz zarządzania informacją.

Przewodniczący Rady Akredytacyjnej prof. dr hab. Rafał Niżankowski, przekazując na ręce Dyrekcji Szpitala wysoką notę, jednocześnie pogratulował osiągniętego wyniku, a także docenił wysokie zaangażowanie personelu, który ma swój wkład w to, że Szpital uzyskuje z każdą kolejną opinią akredytacyjną coraz wyższe noty.

Dziękujemy. Staramy się być najlepszymi dla naszych Pacjentów.

 

 

 

4 sierpnia 2017

Wykład otwarty na temat cukrzycy

 

Co powinien wiedzieć cukrzyk i jego krewni oraz opiekunowie? Jakie są czynniki ryzyka wystąpienia cukrzycy, jak rozpoznać tę chorobę i jak zapewnić sobie komfort życia z nią? To tylko niektóre z tematów poruszanych podczas poniedziałkowego (5 czerwca) spotkania-wykładu poświęconego tej cywilizacyjnej chorobie.
- Cukrzyca to choroba podstępna, nie daje objawów bólowych, stąd łatwo ją zbagatelizować - mówiła lek. med. Elwira Cyrys-Świtała, diabetolog ze Szpitala Wojewódzkiego - Wiele osób popełnia też błąd uznając, że do rozpoznania cukrzycy wystarczą badania krwi z glukometru. Prawdziwie wiarygodne są wyniki badań krwi żylnej.
Na spotkanie przyszli zarówno pacjenci naszego szpitala, jak i goście z zewnątrz. Spotkanie zorganizowano w ramach cyklu otwartych wykładów.

 

 

4 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Wykład otwarty na temat cukrzycy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-06-06
Data publikacji:2017-06-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Aleksandra Głowacka
Liczba odwiedzin:7209