Przyjęcie do Szpitala

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu Pacjenci przyjmowani są całodobowo, w trybie planowym i w trybie pilnym.

Przyjęcie Pacjentów zgłaszających się do Szpitala odbywa sięw Izbie Przyjęć na  podstawie skierowania lekarza w trybie planowym lub bez skierowania w trybie pilnym (pacjent urazowy lub osoba w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego).

Definicja stanu nagłego zagrożenia zdrowotnego zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym: stan polegający na nagłym lub przewidywanym w krótkim czasie pojawieniu się objawów pogarszania zdrowia, którego bezpośrednim następstwem może być poważne uszkodzenie funkcji organizmu lub uszkodzenie ciała lub utrata życia, wymagający  podjęcia natychmiastowych medycznych czynności ratunkowych i leczenia.

Pacjenci przyjmowani w trybie pilnym kierowani są do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

W przypadku konieczności natychmiastowej hospitalizacji pacjenta, gdy Szpital nie zapewnia realizacji świadczeń w wymaganym zakresie lub nie dysponuje wolnymi miejscami w oddziale szpitalnym realizującym świadczenia w wymaganym zakresie, lekarz obsługujący pacjenta ustala telefonicznie miejsce, w miarę możliwości w najbliższej placówce realizującej świadczenia w wymaganym zakresie oraz w razie potrzeby zapewnia transport medyczny.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:0000-00-00
Data publikacji:0000-00-00
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:14906