Tydzień dla serca

Od 17 kwietnia obchodzimy Tydzień dla Serca.
Choroby układu krążenia, są główną przyczyną zgonów i hospitalizacji na świecie. W Polsce – niemal połowy zgonów. Dlatego zwracajmy uwagę na „sprawy sercowe”.
Wystarczy: dbać o prawidłową wagę, kontrolować ciśnienie tętnicze, nie dopuszczać do wysokiego poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Bezwzględnie: nie palmy, unikajmy alkoholu.
W zamian zaś: stosujmy zdrową dietę, regularnie ćwiczmy, ruszajmy się, relaksujmy na łonie natury.

Nie zapominajmy też, aby o każdych niepokojących objawach poinformować naszego lekarza w przychodni, który – w razie konieczności – skieruje nas na specjalistyczne badania.

– Mocną stroną leczenia w naszej poradni jest między innymi ścisła współpraca z Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej Szpitala – podkreśla kierownik Poradni Kardiologicznej przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu, dr Karolina Królicka.
Zapewniamy dzięki temu komplementarną diagnostykę pacjenta.