27 maja: Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Diagności laboratoryjni to stosunkowo mała grupa zawodowa wśród medyków – mówi Krystyna Ginter kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. – Może dlatego niedoceniana.

Tymczasem bez diagnostów laboratoryjnych  nie ma mowy o: dogłębnym poznaniu stanu zdrowia Pacjenta i zaawansowania choroby, prawidłowym leczeniu.

Dlatego w tym szczególnym dniu życzymy Wam przede wszystkim docenienia. Ponadto: rozwoju, powodzenia w życiu zawodowym , spełnienia w życiu osobistym.

Od 2012 roku 27 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. To nie jest  data przypadkowa. W tym dniu w 1961 roku Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego. Odkrycie to dało podwaliny późniejszym dokonaniom z dziedziny diagnostyki molekularnej.