Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Sieczką – lekarzem, autorem reportażu „Pogo”

15 września o godz. 18:00 w namiocie w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z jednym z bardziej znanych polskich anestezjologów.

Jakub Sieczka – lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, socjolog, przez sześć lat pracował w stołecznym pogotowiu ratunkowym. Jest też  koordynatorem grupy „Medycy na granicy” – inicjatywy osób z wykształceniem medycznym, które jesienią 2021 roku udzielały pomocy medycznej imigrantom i uchodźcom podczas kryzysu na pograniczu polsko-białoruskim.

Zasłynął jako autor reportażu ,,Pogo”, który ukazał się w maju 2022 roku nakładem wydawnictwa Dowody na Istnienie.

Dwa słowa są w tej pracy zakazane: powołanie i bohaterstwo. To osiem tysięcy godzin na dyżurach, tysiące twarzy, setki tragedii – raczej nie tych z pierwszych stron gazet. Kilka spektakularnych sukcesów i żadnego cudu, bo siły nadprzyrodzone mają na warszawskim Grochowie wolne. Ludzie jeżdżący karetką i nazywani czasem bogami – wcale nimi nie są. Próbują przetrwać w pogotowiu, nie popaść w obojętność lub samodestrukcję. Nie każdemu się to udaje.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Powód do spotkań”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizator: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu.

Miejsce spotkanie: Opole, ul. Piastowska 18-20, namiot na błoniach biblioteki.

Czas: 15 września, godz. 18:00