Blok Operacyjny Szpitala: wykształcona kadra i nowoczesny sprzęt

W naszym Bloku Operacyjnym pracuje doskonale wykształcona kadra medyczna mająca do dyspozycji nowoczesny sprzęt. Stale odnawiany certyfikat „Szpital bez Bólu” – co oznacza m.in., że anestezjolodzy z Bloku skutecznie minimalizują odczuwanie bólu zarówno tuż przed jak i po zabiegu operacyjnym, a także w oddziałach zabiegowych. Nasz blok operacyjny ma bardzo dobra renomę, także jako miejsce, gdzie wykonuje się dużo – w porównaniu z innymi szpitalami regionu –  operacji z wszczepami protez stawów kolanowych i biodrowych a także z zakresu małoinwazyjnej chirurgii endoskopowej. Ambicją kadry jest przejście w jak największym stopniu na małoinwazyjną dla Pacjenta chirurgię laparoskopową. Wykonujemy m.in.:

  • laparoskopię diagnostyczną,
  • zabiegi laparoskopowe na jelitach oraz przepuklin i wyrostka robaczkowego
  • laparoskopowe operacje bariatryczne
  • zabiegi dotyczące tzw. stopy cukrzycowej
  • zabiegi naprawcze z zakresu chirurgii urazowej i urazowo-ortopedycznej.
  • zabiegi artroskopii kolana, barku.
  • operacje tarczyc

Blok operacyjny jest wyposażony w trzy aparaty rentgenowskie – jednocześnie można wykonywać trzy zabiegi z wykorzystaniem aparatu rentgenowskiego.

Nie ma szpitala zabiegowego i dobrze działającego bloku operacyjnego bez sterylizatorni. Centralna Sterylizatornia naszego Szpitala wyróżnia się wśród innych na Opolszczyźnie chociażby tym, że wszyscy zatrudnieni tu pracownicy są wysoko wykształconymi specjalistami – to technicy sterylizacji medycznej, posiadają najwyższe z wymaganych kwalifikacji w tym zawodzie.

Kierownictwo CS stanowi kadrę szkoleniową w szkołach policealnych, a kandydaci na techników często wybierają naszą placówkę do odbywania praktycznej nauki zawodu.

Pracujemy całodobowo zapewniając asortyment sterylny dla komórek medycznych naszego Szpitala.

Centralna Sterylizatornia  jest w pełni wyposażona w sprzęt do mycia, dezynfekcji, fumigacji oraz w komorę dezynfekcyjną dla sprzętu wielkogabarytowego. W tym roku zostały zakupione nowe 2 sterylizatory.

Stale poprawiamy warunki organizacyjne i inwestujemy w nowe technologie –  wszystko po to, aby móc jak najlepiej wykonywać swoje zadania i dbać o bezpieczeństwo  pacjentów naszego Szpitala i nas samych.