Światowy Dzień Walki z Rakiem

Dziś Światowy Dzień Walki z Rakiem

Nowotwory atakują także nasz układ krwiotwórczy a ich objawami mogą być: nocne poty, zmęczenie, nieuzasadniona utrata wagi; ale także często pojawiające się siniaki (mimo braku urazów), świąt skóry, bóle kości.  Gdy zauważysz te objawy – koniecznie zgłoś się do lekarza. Dbanie o wykonywanie podstawowych badań kontrolnych (minimum co roku) jest podstawą profilaktyki i daje szanse na szybkie zdiagnozowanie, a co za tym idzie, leczenie.

Leczeniem chorób nowotworowych krwi i układu krwiotwórczego zajmuje się hematologia. Oddział Kliniczny Hematologi, Onkologii Hemeatologicznej i Chorób Wewnętrznych naszego Szpitala, zajemuje się leczeniem wszystkich rodzajów schorzeń hematologicznych, zwłaszcza nowotworów układu krwiotocznego. Jako jedyny w województwie opolskim zapewnia diagnostykę i specjalistyczne leczenie. Uczestniczy w licznych badaniach klinicznych, które umożliwiają części pacjentów dostęp do najnowszych terapii dotyczących leczenia szpiczaka, przewlekłej białaczki limfatycznej, przewlekłej białaczki szpikowej.

Oddziałowi specjaliści przyjmują pacjentów w Poradni Hematologicznej.