Pracownicy Zakładu Medycyny Nuklearnej z jedną z wyróżnionych prac plakatów.

Sukces pracowników Zakładu Medycyny Nuklearnej naszego Szpitala

Dwie prace powstałe w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu zostały zakwalifikowane do prezentacji podczas 105 spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. To sukces całego zespołu ZMN.

Spotkanie  odbędzie się 15-18 czerwca w Chicago. Na Kongresie tym wśród 2000 prac przyjętych przez Komisję znajdują się dwie powstałe pod kierownictwem  dr Aleksandra Skoczylasa w  Zakładzie Medycyny Nuklearnej w Opolu. – Sukces ten jest możłiwy dzięki pracy całego zespołu Zakładu – podkreśla dr Skoczylas

 

Annual Meeting of The Endocrine Society ENDO, jest corocznym kongresem odbywającym się w różnych miejscach na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Wydarzenie to gromadzi tysiące endokrynologów, naukowców oraz lekarzy praktyków z całego świata. Podczas tego kongresu znakomici wykładowcy o światowej renomie, prezentują najnowsze osiągnięcia naukowe w różnych gałęziach endokrynologii. Liczne, odbywające się symultanicznie, sesje dają z kolei możliwość spotkań, współpracy oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem uczestników, które w dalszej kolejności są przez nich wykorzystywane w ich praktyce klinicznej. Kongres ten jest także doskonałym miejscem na przedstawienie własnych doświadczeń – tysięcy prac nadesłanych z ośrodków naukowych zlokalizowanych na całym świecie, a zakwalifikowanych do publikacji przez Komisję Zjazdową do publikacji.

Prace z ZMN Szpitala Wojewódzkiego w Opolu dotyczą skutków leczenia jodem chorób tarczycy. Ich tytuły  to:

  1. Effects of radioactive iodine therapy of compensa autonomous thyroid nodule after pharmac pharmacological suppression of TSH secretion.
  2. Infuence of radioiodine therapy of thyroid huge goiter on the development of autoimmune thyroid disease in subsequent treated patients.

-Możliwość publikacji naszych doświadczeń na 105 Corocznym Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologicznego stanowi ogromne wyróżnienie dla naszego Zakładu i doskonale wpisuje się w obchody 50-lecia istnienia Zakładu Medycyny Nuklearnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu – jedynej takiej placówki na Opolszczyźnie. – dodaje  mówi dr. Aleksander Skoczylas.