Samobadanie piersi

Badaj piersi na wiosnę i… o każdej porze roku

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia Szpital Wojewódzki wraz z opolskim klubem Amazonek prowadzi wśród pracownic Szpitala akcję profilaktyczną.

Wkrótce (7 kwietnia) – światowy Dzień Zdrowia.  Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2024 jest „Moje zdrowie, moje prawo”.

Tegoroczny temat został wybrany, aby bronić prawa  do dostępu do usług zdrowotnych, edukacji i informacji.

Prawo do zdrowia oznacza także prawo do wiedzy o tym, jak samemu można i należy dbać o własne zdrowie.

Dlatego wraz z klubem Amazonek z Opola organizujemy spotkania dla pracownic Szpitala poświęcone profilaktyce raka piersi.

Warto inwestować czas w swe zdrowie bowiem:

23% wszystkich nowotworów to właśnie nowotwory złośliwe piersi

16 tysięcy Polek rocznie choruje na raka piersi.

W środowym (3 kwietnia) spotkaniu edukacyjnym brała także udział wicemarszałkini Zuzanna Donath-Kasiura – odpowiedzialna w województwie właśnie za samorządową politykę w zakresie zdrowia.

Dziękujemy za obecność.