Podpisanie umów dotacyjnych na inwestycje w Szpitalu.

Będzie rozbudowany SOR i doposażony Blok Operacyjny

Władze samorządu Województwa Opolskiego przekazały Szpitalowi Województwa około 4 mln złotych na rozbudowę SOR i doposażenie Bloku Operacyjnego.

Dziś w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu podpisaliśmy dwie umowy dotacyjne. Dotacje przekazały władze samorządowe Województwa. Umowy wręczyli Marszałek Województwa Andrzej Buła oraz wicemarszałkini Zuzanna Donath-Kasiura.

Dzięki dotacjom Szpital rozpoczyna ważne kolejne inwestycje.

1. Przebudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – kwota dotacji Samorządu Województwa Opolskiego 1.930.000,00 zł. Inwestycja jest realizowana przede wszystkim w celu zlokalizowania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w obszarze SOR, a także poprawy warunków w Izbie Przyjęć.
  2. Modernizacja Bloku Operacyjnego poprzez wymianę stołów operacyjnych i zakup wyposażenia – kwota dotacji Samorządu Województwa Opolskiego: 1.900.000,00 zł. Dotacja pozwoli na zapewnienie ciągłości prawidłowego funkcjonowania bloku operacyjnego w systemie pracy 24 godziny/ 7 dni w tygodniu.

Poza tym dziś zaprezentowaliśmy zakończone właśnie inwestycje: rozbudowę i doposażenie Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz  rozbudowę i wyposażenie budynku działu IT w celu poprawy cyberbezpieczeństwa.

Podpisanie umów dotacyjnych.
Nowe pomieszczenia laboratorium - specjalistyczny sprzęt kupiony m.in. dzięki wsparciu Samorządu Województwa oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jedne z nowych pomieszczeń w dziale IT