Nowe pomieszczenia laboratorium - specjalistyczny sprzęt kupiony m.in. dzięki wsparciu Samorządu Województwa oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej w nowej odsłonie

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu to: profesjonalna kadra, nowoczesny sprzęt, szybko wykonywane specjalistyczne badania o najwyższej jakości. Przekonajcie się sami.

Poznajcie nowe przestronne pomieszczenia w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej (ZDL), Dzięki tej inwestycji wykonujemy jeszcze więcej specjalistycznych badań, gwarantując przy tym szybkość i wysoką jakość.

Jak informuje Ewelina Kudyba, z-ca kierownika ZDL – wykonujemy badania wykorzystywane przy diagnostyce kleszczowego zapalenia mózgu – to nowość.

W wielu przypadkach skróciliśmy też czas oczekiwanie na wynik specjalistycznych i skomplikowanych badań z 5 dni do 1.
Codziennie do laboratorium trafia około 1200 próbek, z czego wykonywanych jest blisko 3000 badań. W ciągu ostatniego roku wykonano około milion badań. Z roku na rok ta liczba zwiększa.

1. Możemy temu sprostać dziki rozbudowie Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej wraz z wyposażeniem. To koszt o łącznej wartości 6.129.111,20 zł, w tym:
  2. Samorząd Województwa Opolskiego – 1.171.190,61 zł; (roboty budowlane, zakup: systemu do automatycznej weryfikacji rozmazów krwi, komory laminarnej, zamrażarki niskotemperaturowej);
  3. Środki własne Szpitala – 3.287.611,59 zł (roboty budowlane);
  4. Ministerstwo Zdrowia – 980.189,00 zł w ramach konkursu dla ośrodków hematoonkologicznych (zakup: m.in. systemu do szybkiej diagnostyki mikrobiologicznej metodą MALDI-TOF);
  5. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 592.920,00 zł, (pozyskanie aparatu do oznaczania lekowrażliwości bakterii bezpośrednio z dodatniej hodowli krwi dla Laboratorium Mikrobiologicznego),
  6. Wojewoda Opolski – 97.200,00 zł (zakup analizatora parametrów krytycznych).

Mamy obecnie przestronny, doskonale wyposażony Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej, gdzie wykonywane są badania na najwyższym poziomie – zarówno dla pacjentów NFZ, jak i tzw. komercyjnych.

Zapraszamy do korzystania z usług naszego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

Nowy sprzęt i nowe pomieszczenia Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej
Rrcaownik laboratorium przy nowym sprzęcie diagnostycznym
Nowe laboratorium. Wykonuje się tu codziennie tysiące badań i analiz.