Menu

Mówią o Nas

20 kwietnia 2021

Do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu trafił sprzęt skonfiskowany przestępcom. Teraz będzie wspierał działalność Odziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Chorób Zakaźnych.

 

więcej w materiale TVP3 Opole:

https://opole.tvp.pl/53322874/skonfiskowany-sprzet-bedzie-ratowal-zycie-agregat-i-kompresory-trafily-do-opolskich-lecznic

10 grudnia 2018

W dniu 7 grudnia 2018 r. w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu odbyło się szkolenie PODSTAWY DAWSTWA NARZADÓW  w ramach programu szkoleniowego ETPOD (European Training Program on Organ Donation) w ramach Partnerstwa dla Transplantacji.

Pod patronatem Ministerstwa Zdrowia, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji POLTRANSPLANT, Stowarzyszenia Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej.

Wydarzenie to było komentowane przez lokalne media, m.in. przez Radio Opole.

Więcej na temat w poniższym linku.

Przeszczep narządów. Szkolenie w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu

29 sierpnia 2017

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się 24 sierpnia 2017 r. uroczyste wręczenie podpisanych umów na dofinansowanie projektów:

– Podniesienie wydajności leczenia nowotworów układu krwiotwórczego i nowotworów układu oddechowego poprzez odpowiednie dostosowanie infrastruktury i wyposażenia Szpitala Wojewódzkiego w Opolu;

– Zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii poprzez lepsze dostosowanie infrastruktury i wyposażenie Szpitala Wojewódzkiego w Opolu

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2017 – 2020 współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego.

W imieniu Szpitala z rąk Marszałków: Andrzeja Buły oraz Romana Kolka umowy odebrały Teresa Szymik- Główna Księgowa oraz Aleksandra Głowacka – Główny Specjalista ds. Organizacji, Promocji i Funduszy Pomocowych.

Wręczając uczestnikom spotkania umowy Marszałek Województwa Andrzej Buła żartował, że na sali znalazło się samo zdrowie.

Czytaj więcej:

http://www.opolskie.pl/2017/08/samo-zdrowie/

Galeria

Powiększ zdjęcie Uroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów

Uroczystość wręczenia umów o dofinansowanie projektów

Powiększ zdjęcie Podpisane umowy o dofinansowanie projektów

Podpisane umowy o dofinansowanie projektów