Szpital Wojewódzki

w Opolu

Misja Szpitala

Chcemy stworzyć Szpital przyjazny i bezpieczny dla pacjenta.

Pracujemy całą dobę, aby w razie potrzeby zapewnić każdemu pacjentowi szybkie diagnozowanie, poparte doświadczeniem personelu, nowoczesnymi metodami laboratoryjnymi, nowoczesnym i stale odnawianym sprzętem.

Niesiemy ulgę w bólu, skutecznie i szybko leczymy.

Podnosimy swoje kwalifikacje, aby zapewnić pacjentowi wysoką jakość świadczeń zdrowotnych.

Dbamy o bezpieczeństwo epidemiologiczne pacjentów.

Każdy pacjent znajdzie u nas opiekę, pomoc i troskliwe wsparcie w potrzebie.


Szpital może pochwalić się wieloma wyróżnieniami i nagrodami. Oto niektóre z nich:

Kierownictwo - struktura
organizacyjna

Polityka Jakości Zintegrowanego Systemu Zarządzania

Rada nadzorcza

Związki zawodowe


Nasze Oddziały i Poradnie

Nagrody i osiągnięcia

W rankingu szpitali przeprowadzonym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz dziennik „Rzeczpospolita” Szpital Wojewódzki w Opolu zdobył aż trzy wysokie pozycje w kolejnych kategoriach.

 W kategorii „Najlepszy Szpital w Województwie Opolskim” – mamy miejsce pierwsze!
 W kategorii „Sieć Szpitali Poziom I” – zdobyliśmy miejsce drugie w kraju
 Natomiast na liście 100 szpitali w kraju, w kategorii „Szpitale zabiegowe, wielospecjalistyczne i Onkologiczne” – uplasowaliśmy się na miejscu 6.
Dziekujemy całemu zespołowi za  pracę – ten wynik to zasługa wspólnych działań menedżerów szpitala oraz całej załogi. 
 

Opolska Izba Gospodarcza przyznała Szpitalowi Wojewódzkiemu w Opolu nagrody i wyróżnienia Opolskiej Nagrody Jakości.

 

To była wyjątkowa edycja – dedykowano ją opolskiej służbie zdrowia, służbom sanitarno-epidemiologiczna oraz wszystkim jednostkom walczącym z pandemią. Nasz szpital otrzymał nagrodę. To uhonorowanie wysiłków całego zespołu.

Nagrodę odebrał dyr. do spraw lecznictwa Julian Pakosz.

Szpital Wojewódzki w Opolu na pierwszym stopniu podium w kategorii: „Najlepszy Szpital w Województwie Opolskim” w Rankingu Szpitali 2019. Wyprzedził Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu oraz Opolskie Centrum Rehabilitacji  w Korfantowie.

16 grudnia 2019 roku odbyła się gala ogłoszenia wyników Rankingu Szpitali 2019, zorganizowana przez dziennik Rzeczpospolita oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Do XVI edycji rankingu przystąpiły 202 szpitale z całej Polski. Centrum Monitorowania Jakości jest jednostką powołaną przez Ministra Zdrowia m.in. oceniającą jakość usług medycznych świadczonych przez placówki polskiej opieki zdrowotnej. Oceny były podzielone na trzy grupy: zarządzanie, opieka medyczna i jakość.  W kategorii zarządzanie zostało ocenione: zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie i finanse. Na ocenę opieki medycznej składało się pięć kategorii: blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa oraz personel i jego kwalifikacje. Za jakość można było uzyskać punkty w czterech kategoriach: jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg.

Podczas uroczystości wręczono nagrody w kilku kategoriach oraz  wyłoniono tzw. „złotą setkę szpitali”, czyli 100 najlepszych podmiotów leczniczych w Polsce.

 Trzynastka nie musi być pechowa – trzynastka, to powód do dumy

Szpital Wojewódzki w Opolu zdobył 13 miejsce w XVI ogólnopolskim Rankingu Szpitali 2019 w kategorii: „Szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych”, znajdując się tym samym w „złotej setce szpitali”, jako jeden z nielicznych podmiotów w województwie opolskim. W klasyfikacji ogólnej uzyskał 835,9 punktów, tracąc do najlepszego – Centrum Onkologii im prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy 61,19.

 Pierwsi na Opolszczyźnie, trzeci w kraju w kategorii „Sieć Szpitali Poziom I”

Szpital Wojewódzki w Opolu stanął na pierwszym stopniu podium w kategorii: „Najlepszy Szpital w Województwie Opolskim”, wyprzedzając o ponad 5 punktów Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, który zajął drugą lokatę oraz Opolskie Centrum Rehabilitacji  w Korfantowie, plasujące się na trzecim miejscu podium. Ponadto w ogólnopolskiej kategorii: „Sieć Szpitali Poziom I”, Szpital Wojewódzki w Opolu zajął trzecią pozycję za Samodzielnym Zakładem Opieki Zdrowotnej – Zespołem Zakładów w Makowie Mazowieckim oraz Szpitalem Specjalistycznym PRO-FAMILIA Sp. z o.o. Sp. k. w Rzeszowie. 

 

     

W dniach 25 – 27 czerwca 2015r. w Gdańskim AMBEREXPO odbył się Pierwszy Europejski  Kongres Medyczny, w którym uczestniczyło kilkuset specjalistów od zdrowia publicznego, ekonomistów, samorządowców, przedstawicieli rządu, parlamentu i Prezydenta RP, ekspertów w zakresie zarządzania szpitalami.
Jednym z wydarzeń specjalnych, towarzyszących Kongresowi było uroczyste wręczenie nagrody QUALITAS przyznawanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. Laureatem nagrody został Szpital Wojewódzki w Opolu.

W myśl sentencji NON QUANTITAS SED QUALITAS (nie ilość lecz jakość), stanowiącej motto nagrody, fundatorzy chcieli uhonorować szpital, który w klasyfikacji Centrum Monitorowania Jakości uzyskał najwyższe oceny.
– To pierwsza edycja nagrody, nie zdążyliśmy wypracować szczegółowego regulaminu i powołać kapituły, dlatego skorzystaliśmy z rankingu CMJ – mówi Andrzej Sokołowski, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych. – Laureatem nagrody przyznawanej przez organizację zrzeszającą prywatne jednostki został szpital publiczny, co oznacza, że nieważne, jaka jest forma własności placówki, liczy się jej poziom, sposób zarządzania, jakość standardów opieki nad pacjentem.
W tym miejscu warto przypomnieć, że Szpital Wojewódzki od 2006r. jest jednostką akredytowaną. W 2014r. wizytatorzy Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia po raz kolejny ocenili poziom spełniania przez jednostkę wymogów określonych w zestawie standardów akredytacyjnych.
Ocena dotyczy szpitala jako funkcjonalnej całości: poszczególnych rodzajów usług świadczonych pacjentom przez Szpital, opieki nad pacjentem, środowiska opieki,  bezpieczeństwa i jakości świadczonej opieki, zarządzania i administracji.
Akredytacji udzielił Minister Zdrowia, kierując się rekomendacją Rady Akredytacyjnej. Rada w swojej pozytywnej ocenie potwierdziła, że Szpital realizuje ww. standardy w 95%, co jest najwyższym wynikiem w kraju.

Nagrodę QUALITAS odebrała Dyrektor – Renata Ruman-Dzido. Autorką statuetki, wręczonej w tym roku po raz pierwszy jest rzeźbiarka Monika Chmarzyńska z Pracowni Szkła Artystycznego w Toruniu specjalizująca się w formowaniu szkła

Powiększ zdjęcie

Powiększ zdjęcie

Szpital Wojewódzki w Opolu w listopadzie 2015 r. po raz kolejny wziął udział w  ogólnopolskim rankingu pn. „Bezpieczny Szpital”organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Do rankingu zgłosiło się ponad 223 placówek, które odpowiedziały na przekazane wcześniej ankiety.

Szpital Wojewódzki uzyskał 850 punktów, zajmując w rankingu 22 miejsce wśród jednostek wielospecjalistycznych, zabiegowych i onkologicznych w tzw. „złotej setce” oraz I miejsce jako najlepszy szpital w województwie opolskim, za co otrzymał wyróżnienie.

Powiększ zdjęcie

Powiększ zdjęcie

 

Certyfikaty

Szpital Wojewódzki w Opolu 

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Kośnego 53
45-372 Opole

Regon: 531418151

NIP: 754-31-06-048

Tel. sekretariatu zarządu i dyrekcji: