Menu

Oddział Kliniczny Dermatologii

Lokalizacja: budynek pulmonologii przy ul. Katowickiej 64, piętro I (wejście od strony dziedzińca, przez budynek Zespołu Poradni Secjalistycznych)

Telefony:

sekretariat – (77) 44 33 066

ordynator – (77) 44 33 603

dyżurka lekarska – (77) 44 33 077

pielęgniarka oddziałowa -(77) 44 33 068

dyżurka pielęgniarska – (77) 44 33 644

Ordynator:  dr n.med. Grażyna Wąsik – Konsultant Wojewódzki w dziedzinie dermatologii i wenerologii

z-ca ordynatora: lek. med. Aleksandra Kapuśniak – specjalista dermatolog, z-ca ordynatora

Pielęgniarka oddziałowa: mgr Renata Nowak

Oddział  liczy 15 łóżek.

Oddział jako jeden z nielicznych w kraju kwalifikuje i prowadzi terapię biologiczną ciężkich postaci łuszczycy.  Oddział prowadzi też terapię fotodynamiczną – to szeroko stosowana, mało inwazyjna metoda leczenia zmian przed-nowotworowych,  nieczerniakowych nowotworów skóry, która pozwala na uzyskanie optymalnego efektu terapeutycznego.  Zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem wszystkich chorób skóry, błon śluzowych, włosów i paznokci oraz prowadzi pełną diagnostykę i leczenie według najnowszych standardów chorób przenoszonych drogą płciową. To oddział akredytacyjny, szkolący zgodnie z najwyższymi standardami przyszłych specjalistów w zakresie dermatologii i wenerologii. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów medycyny.

Prowadzona jest tu pełna diagnostyka mikologiczna i alergologiczna. Wykonywany jest tu pełen zakres zabiegów kriochirurgii, elektrokoagulacji oraz drobnej chirurgii dermatologicznej (wycinki skóry do badań histo i immunopatologicznych, łyżeczkowanie zmian skórnych).
Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do fototerapii (PUVA, TLO-1).
Ustalamy wskazania i przeciwwskazania, kwalifikując i lecząc metodą światłolecznictwa.
Współpracując z Oddziałem Chirurgii Ogólnej diagnozujemy i leczymy chorych z niewydolnością żylną i owrzodzeniami podudzi.
Przy współpracy z laboratorium diagnostycznym w Warszawie, prowadzimy pełną diagnostykę immunologiczną w chorobach pęcherzowych i kolagenowych.
Prowadzimy także pełną diagnostykę dermoskopową zmian skórnych, jako wczesną profilaktykę czerniaka skóry i innych niebarwnikowych nowotworów skóry oraz stanów rakowych, wykorzystywaną także do diagnostyki chorób włosów, monitorowania terapii i odrostów włosów.

Oddział realizuje zadania dydaktyczne i badawcze w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia, w ramach jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim Wydziału Przyrodniczo–Technicznego Uniwersytetu Opolskiego. 

Zapewniamy możliwość kontynuowania leczenia stacjonarnego w trybie ambulatoryjnym w Poradni Skórno-Wenerologicznej – tel. (77) 44 33 240/292 (rejestracja).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą odpłatnych usług w zakresie dermatologii realizowanych przez Szpital Wojewódzki w Opolu

https://szpital.opole.pl/cennik/