

Rejestracja:
Rejestracja dla pacjentów PO ZABIEGACH ORTOPEDYCZNYCH
77 44-33-692 ( rejestracja możliwa jest w godzinach 7.45 - 14.30 od
poniedziałku do piątku )Rejestracja dla pacjentów PO AMPUTACJI PIERSI, Z OBRZĘKIEM LIMFATYCZNYM
77 44-33-583 (rejestracja możliwa jest w godzinach 7.15 – 15.30 od
poniedziałku do piątku)
Godziny pracy Ośrodka:
- Poniedziałek, piątek: 7.00 – 18.00
- Wtorek, środa, czwartek: 7.00 – 16.00

Lokalizacja: ul. Katowicka 64 A (w budynku Rahabilitacji, Stacji Dializ, Hostelu), dojście od ul. Kośnego, za budynkiem chorób zakaźnych.
Kierownik: mgr fizjoterapii Katarzyna Cieśla.
W oddanym do użytku w 2016 roku, ośrodku prowadzimy kompleksową rehabilitację pacjentów. Służymy poradą lekarską i psychologiczną. Dysponujemy nowoczesnymi salami ćwiczeń i gabinetami wyposażonymi w wysokiej klasy sprzęt do wszelkich form rehabilitacji, a także salą wypoczynku dla pacjentów po zabiegach.
Prowadzimy rehabilitację chorych po zabiegach ortopedycznych (protezoplastyka stawów: kolanowych, biodrowych, barkowych), po urazach narządu ruchu.
Ośrodek zajmuje się również pacjentami z obrzękiem limfatycznym, najczęściej po amputacji piersi. Większość z naszych podopiecznych to pacjenci w czasie i po leczeniu onkologicznym.
Ważne dla pacjenta:
Proszę wziąć z sobą na zabiegi: obuwie zamienne, ręcznik, wygodny sportowy strój.
Obowiązuje skierowanie wydane przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
Bez skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielane są świadczenia rehabilitacyjne za odpłatnością – na podstawie art. 61 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 27 sierpnia 2004 r.
Szczególne uprawnienia:
Uprawnienia do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością posiadają następujące osoby:
świadczeniobiorcy posiadający tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”, świadczeniobiorcy posiadający tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Przeszczepu”, inwalidzi wojenni i wojskowi, kombatanci, kobiety w ciąży,
świadczeniobiorcy do 18 roku życia, posiadający zaświadczenie, o którym mowa w art. 47 ust. 1a ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
cywilne niewidome ofiary działań wojennych mają prawo dostępu do ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych bez wymaganego skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego – art. 57 ust. 2 pkt. 10 i 10a ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 27 sierpnia 2004 r.