Aktualności

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej

Rejestracja:

 • Rejestracja dla pacjentów PO ZABIEGACH ORTOPEDYCZNYCH
  77 44-33-692 ( rejestracja możliwa jest w godzinach 7.45 - 14.30 od
  poniedziałku do piątku )

  Rejestracja dla pacjentów PO AMPUTACJI PIERSI, Z OBRZĘKIEM LIMFATYCZNYM
  77 44-33-583 (rejestracja możliwa jest w godzinach 7.15 – 15.30 od
  poniedziałku do piątku)

Godziny pracy Ośrodka:

 • Poniedziałek, piątek: 7.00 – 18.00
 • Wtorek, środa, czwartek: 7.00 – 16.00
 
 

Lokalizacja: ul. Katowicka 64 A (w budynku Rahabilitacji, Stacji Dializ,  Hostelu), dojście od ul. Kośnego, za budynkiem chorób zakaźnych.

 

Kierownik: mgr fizjoterapii Katarzyna Cieśla.

W  oddanym do użytku w 2016 roku, ośrodku prowadzimy kompleksową rehabilitację pacjentów. Służymy  poradą lekarską i psychologiczną. Dysponujemy nowoczesnymi salami ćwiczeń i gabinetami wyposażonymi w wysokiej klasy sprzęt do wszelkich form rehabilitacji, a także salą wypoczynku dla pacjentów po zabiegach.

Prowadzimy rehabilitację chorych po zabiegach ortopedycznych (protezoplastyka stawów: kolanowych, biodrowych, barkowych), po urazach narządu ruchu.

Ośrodek zajmuje się również pacjentami z obrzękiem limfatycznym, najczęściej po amputacji piersi. Większość z naszych podopiecznych to pacjenci  w czasie i po leczeniu onkologicznym.

Ważne dla pacjenta:

Proszę wziąć z sobą na zabiegi: obuwie zamienne, ręcznik, wygodny sportowy strój.

Obowiązuje skierowanie wydane przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Bez skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego udzielane są świadczenia rehabilitacyjne za odpłatnością – na podstawie art. 61 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 27 sierpnia 2004 r. 

Szczególne uprawnienia:

Uprawnienia do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej poza kolejnością posiadają następujące osoby:

świadczeniobiorcy posiadający tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”, świadczeniobiorcy posiadający tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Przeszczepu”, inwalidzi wojenni i wojskowi, kombatanci, kobiety w ciąży,

świadczeniobiorcy do 18 roku życia, posiadający zaświadczenie, o którym mowa w art. 47 ust. 1a ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

cywilne niewidome ofiary działań wojennych mają prawo dostępu do ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych bez wymaganego skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego – art. 57 ust. 2 pkt. 10 i 10a ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dnia 27 sierpnia 2004 r.

Uwaga: Szpital prowadzi też odpłatne zabiegi rehabilitacyjne, zgodnie z cennikiem:

Cennik