Menu

Odpłatnie

Lokalizacja: ul. Katowicka 64 (dziedziniec),  dogodne wejście od strony Zakładu Medycyny Nuklearnej.

Rejestracja: od pon. do pt., w godz. od 7.00 do 14.35, nr tel. 77 44 33 308

Kierownik: dr Mariola Chrzonszcz – Łukowska

Pielęgniarka koordynujaca: Lilla Kostusiak

Pracownia czynna: od pon. do pt., w godz. od 7.00 do 14.35.

Jesteśmy liderem w naszej dziedzinie, łączymy wysoki poziom wykształcenia kadry medycznej z wieloletnim doświadczeniem. Stosujemy nowoczesne, właściwie medycynie XXI wieku metody badań, diagnozowania oraz leczenia.

Pacjent jest dla nas szczególnie ważny – zapewniamy badanym komfortowe warunki: dysponujemy nowoczesnymi, przestrzennymi salami do gastroskopii, kolonoskopii a także do bronchoskopii oraz salę wybudzeniową. Większość badań wykonywana jest w znieczuleniu, w asyście zespołu anestezjologicznego (lekarz i pielegniarka). Po badaniu – pacjent wybudzany jest w osobnej sali wybudzeniowej pod opieką pielęgniarki i nadzorem lekarza. Takie standardy to prawdziwa rzadkość w skali regionu i kraju.

Dysponując wykwalifikowanym i doświadczonym zespołem endoskopowym oferujemy Państwu szereg badań diagnostycznych, jak gastroskopie, kolonoskopie. W zakresie naszych usług są też zabiegi: polipetktomie czy koagulacje zmian naczyniowych np. po radioterapii oraz usuwanie ciał obcych.

Poszczycić się możemy sprzętem wysokiej klasy, np. jedynym na Opolszczyźnie aparatem do enteroskopii dwubalonowej, który pozwala na uzyskanie obrazu całego przewodu pokarmowego w czasie rzeczywistym. Diagnozujemy przyczyny chorób przewodu pokarmowego, monitorujemy przebieg terapii tych chorób, jesteśmy od lat jedynym ośrodkiem na Opolszczyźnie prowadzącym leczenie biologiczne pacjentów z nieswoistymi zapaleniami jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego i Crohna). Ta metoda terapii jest aktualnie najskuteczniejszą z dostępnych w przywracaniu pacjentów do normalnego funkcjonowania.

Zapraszamy do pobrania ankiet, które należy wypełnić przed badaniem oraz do zapoznania się z cennikiem usług (poniżej).

Przejdź do cennika usług

 Lokalizacja: ul. Katowicka 64 (wejście od szpitalnego dziedzińca, budynek B)

Rejestracja: 77 44-33-828

 Czynna w:

 • pn., śr.,czw., pt. – 7.00 – 14.00,
 • wt.:.- 7.00 – 18.00

Płuca sa filtrem naszego organizmu. Wraz z rozwojem cywilizacji i wzrostem zanieczyszczenia powietrza – filtr ten jest podawany coraz cięższej próbie. Zanieczyszczenia przemysłowe, alergeny, dym papierosowy i wiele innych szkodliwych substancji każdego dnia jest filtrowanych przez płuca.
Choroby układu oddechowego na całym świecie stanowią jeden z ważniejszych problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważna jest ich profilaktyka oraz własciwa diagnostyka.
Zapraszamy do skorzystania  tym zakresie z usług naszej poradni. Oferujemy badania diagnostyczne, takie jak spirometria (wskazana zwłaszcza u palaczy i osób pracujących w zanieczyszczonym, obciążającym płuca środowisku), quantiferon (badania w kierunku zakażenia prątkiem gruźlicy, wykonywanie są na miejscu, w laboratorium naszego Szpitala), próby wysiłkowe oraz testy skórne (cennik poniżej).

Zapewniamy komfort wykonanych badań, nasza przychodnia jest też przyjaznym miejscem dla najmłodszych pacjentów.

 Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem i do skorzystania z naszych usług.

Przejdź do cennika usług

Lokalizacja: ul. Katowicka 64 A, I piętro (w budynku Rahabilitacji, Stacji Dializ, Opieki Krótkoterminowej, Hostelu), dojście od ul. Kośnego, za budynkiem chorób zakaźnych.

Terapia nie kończy się po wyjściu ze szpitala, czy w momencie zakończenia leczenia w przychodni. Ruch, fizjoterapia, rehabilitacja – to dopiero gwarancja pełnego sukcesu terapii.

Zapraszamy do korzystania z oferty nowego, oddanego do użytku w 2016 roku, Ośrodka Rehabilitacyjnego przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu. Pracują tu rehabilitanci, którzy zdobywali doświadczenie m.in. podczas terapii z pacjentami po operacjach, urazach i chorobach leczonych w naszym Szpitalu. Doświadczenie rehabilitantów, sprzęt i przyrządy nowej generacji, bogaty zakres świadczeń (patrz tabela poniżej) – to nasze atuty.

Ośrodek to nie tylko miejsce rehabilitacji, ale także relaksu. Oferujemy pacjentom nowe, doskonale wyposażone sale ćwiczeń oraz gabinety zabiegowe i lekarskie, a także pokój relaksacji, gdzie można odpocząć po lub pomiędzy zabiegami. Pokój wyposażony jest w przytulne meble i leżanki. Pacjent ma dostęp do szatni, do dyspozycji ma też dedykowany mu pokój socjalny, w którym można przygotować kawę lub herbatę.

 Ważne dla pacjentów:

 Proszę wziąć z sobą na zabiegi: obuwie zamienne, strój gimnastyczny, ręcznik.

Przejdź do cennika usług

 

 

Zachęcamy do skorzystania z badań oraz pakietów badań laboratoryjnych wykonywanych w naszym Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej, działającym przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu.

 Lokalizacja: ul. Katowicka 64, dziedziniec, dogodne wejście przez budynek Zakładu Medycyny Nuklearnej, w kierunku przychodni.

Materiały pobierane są :
pon-pt w godz.7.00-14.00 (punkt pobrań)
sob-nd.  w godz.8.30-10.00 (I piętro – Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej)

Odbiór wyników:
pon-pt w godz. 7.00-14.00 (Punkt pobrań)
w godz. 14.30 – 17.00 (I piętro – Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej)

Istnieje możliwość odbioru wyników badań płatnych poprzez stronę internetową szpitala, przy zachowaniu numeru zlecenia naklejonego na otrzymanym paragonie”  w zakładce:  Odpłatnie/Wyniki badań laboratoryjnych Pacjenci komercyjni

Kierownik Zakładu: mgr Krystyna Ginter

Telefony:

Laboratorium analityczne:

 • Rejestracja: 77 44 33 212

 • Informacja:  77 44 33 221, informacji udziela też rejestracja oraz:
 • Sekretariat: 77 44 33 223
 • Kierownik: 77 44 33 220

Laboratorium Mikrobiologiczne:

 • Rejestracja: 77 44 34 172

 

Naszym atutem jest szybkość i perfekcja. Niemal wszystkie badania wykonywane są na miejscu, w doskonale wyposażonych w aparaturę najnowszej generacji laboratoriach: analitycznym i mikrobiologicznym. W zakładzie pracuje zespół doświadczony, doskonale wykształcony, jednocześnie stale podnoszący i poszerzający swe kwalifikacje.

Zakład świadczy usługi w zakresie medycznej diagnostyki laboratoryjnej dla publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, w tym szpitali, oraz klientów indywidualnych

Staramy się sprostać najwyższym Państwa wymaganiom, oferując szeroki panel badań z zakresu różnych dziedzin medycznych. W strukturze laboratorium funkcjonują m.in. pracownie:

 • biochemii i immunochemii

 • hematologii

 • cytomorfologii i cytometrii przepływowej

 • hemostazy

 • analityki ogólnej

 W codziennej pracy stawiamy na nowoczesne technologie w zakresie wykonywanych przez nas badań oraz na wiarygodność otrzymywanych wyników, dlatego też korzystamy z odczynników, materiałów kontrolnych i analizatorów wiodących firm diagnostycznych.
W ten sposób dostawca naszych produktów bierze na siebie również odpowiedzialność za tzw. jakość analityczną spowodowaną samą procedurą wykonania oznaczeń. Jakość wykonywanych przez nas badań laboratoryjnych monitorowana poprzez kontrole wewnątrzlaboratoryjne oraz uczestnictwo w międzylaboratoryjnych sprawdzianach organizowanych przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi, Labquality, Randox, QCS firmy Roche, IQAS firmy Sysmex.

 

W zakresie mikrobiologi wykonujemy badania w oparciu o techniki hodowlane, serologiczne i immunochemiczne dotyczące:

 • mikrobiologii ogólnej,

 • bakteriologii prątka gruźlicy,

 • serologicznej diagnostyki kiły, boreliozy, toksoplazmozy, zakażeń wirusowych.

 

Uczestniczymy w programie BINet, którego istotą jest nadzór nad inwazyjnymi zakażeniami bakteryjnymi nabytymi poza szpitalem. W ramach tego programu na bieżąco przesyłamy do Krajowego Ośrodka Referencyjnego ds. Diagnostyki Bakteryjnych Zakażeń Ośrodkowego Układu Nerwowego wyhodowane w naszym laboratorium szczepy z takich materiałów klinicznych jak płyn mózgowo-rdzeniowy, krew, inne płyny ustrojowe fizjologicznie jałowe. Jak dotąd uzyskaliśmy 100% zgodności w identyfikacji.

Poniżej szczegółowe cenniki i przydatne dokumenty:

Przejdź do cennika usług

Lokalizacja: ul. Katowicka 64 (szpitalny dziedziniec, dogodne wejście: przez budynek Zakładu Medycyny Nuklearnej)

Rejestracja na usługi odpłatne:
Sekretariat oddziału deramatologii: 77 44 33 066, od poniedziałku do czwartku, w godz. od 8.00 do 12.30.

 

Skóra to – biorąc pod uwagę powierzchnię – największy organ człowieka. U dorosłej osoby jej powierzchnia sięga nawet 2 m.kw. Należy obserwować wszelkie zmiany, jakie pojawiają się na naszej skórze, ponieważ niektóre z nich mogą świadczyć o możliwości poważnej choroby.

W naszej poradni oferujemy możliwości diagnozowania i leczenia chorób i zwyrodnień skóry. Pacjentów przyjmują doświadczeni medycy, mamy możliwość pełnej diagnostyki immunologicznej w chorobach pęcherzowych i kolagenowych, ale i znamion skóry, w tym czerniaka oraz innych nowotworów skóry.

Jeśli zaobserwujesz na skórze nowe lub powiększone wcześniejsze zmiany czy znamiona – skorzystaj z możliwości ich zdiagnozowania. Warto pamiętać, że czerniak to nowotwór, który wciąż trudno poddaje się skutecznemu leczeniu, jednak w przypadku wczesnego rozpoznania – szanse na pomyślną terapię są bardzo duże.

Lekarze dermatolodzy naszej poradni mają też doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu chorób włosów.

Zapraszany do skorzystania z naszych usług.

Przejdź do cennika usług