Jesteśmy Szpitalem Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego

Dążymy do coraz wyższej jakości żywienia klinicznego. Doceniła to Rada Ekspertów programu „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie”. Zakończyła proces recertyfikacji szpitali i zdecydowała się na utrzymanie przyznanego Szpitalowi Wojewódzkiemu w Opolu dwa lata temu tytułu: „Szpital Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego – Leczenie przez żywienie”.

Certyfikat potwierdza utrzymywanie przez Szpital najwyższych standardów w zakresie żywienia pozajelitowego oraz możliwość zapewnienia Pacjentom z ryzykiem żywieniowym – odpowiedniej opieki.

Rada doceniła fakt, że Szpital mimo wielu przeciwności wynikających ze stanu epidemii, a także z sytuacji ekonomicznej – wciąż dąży do wyższej jakości leczenia żywieniowego. 

Celem inicjatywy jest upowszechnianie w polskich szpitalach dobrych praktyk żywienia klinicznego, ponieważ każdy pacjent ma prawo do oceny stanu odżywienia i otrzymania prawidłowego leczenia żywieniowego. Podjęcie takiej terapii zwiększa jego szanse w walce z chorobą.
Działania prowadzone w ramach programu dążą do wprowadzenia certyfikacji szpitali spełniających kryteria Dobrej Praktyki Żywienia Klinicznego, które zastały opracowane i zaakceptowane przez Radę Ekspertów. W skład rady wchodzą autorytety świata medycyny, diabetologii, farmacji i nauk o zdrowiu.