O jakości opieki szpitalnej

W Szpitalu Wojewódzkim w Opolu rozmawialiśmy na temat problematyki jakości opieki szpitalnej.

Na zaproszenie Szpitala Wojewódzkiego do Opola przyjechali wizytatorzy Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – Sylwia Marczewska i Michał Bedlicki – aby rozmawiać na temat problemów związanych z jakością opieki szpitalnej.

To była dobra okazja do wymiany doświadczeń i uwag, z której skorzystali  menedżerowi opolskich placówek medycznych oraz kadra zarządzająca i medycy naszego Szpitala.

Jak podkreśliła prezes zarządu Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, nasza jednostka jest szpitalem akredytowanym i poprawa jakości leczenia, opieki oraz zarządzania są zawsze traktowane priorytetowo.

Certyfikat akredytacyjny przyznawany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych i wiarygodnych dokumentów potwierdzających jakość usług w placówce medycznej.
Obecnie akredytacje posiada 188 szpitali w Polsce, w tym – od lat – Szpital Wojewódzki w Opolu.
Podczas spotkania  nie zabrakło też dyskusji i ważnych pytań dotyczących obecnej sytuacji w służbie zdrowia.