Baner Fundacji DKMS

Wsparcie fundacji DKMS dla naszego Szpitala

Summary

Fundacja DKMS przekazała darowiznę dla Szpitala.

Szpital Wojewódzki w Opolu zyskał wsparcie fundacji DKMS. Przekazane fundusze pozwoliły na inwestycje m.in. w wyposażenie Oddziału Klinicznego Hematologii, Onkologii Hematologicznej i Chorób Wewnętrznych oraz remont pomieszczeń w pracowni cytostatycznej apteki szpitalnej.

Misją DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Z ponad 6 milionami zarejestrowanych dawców DKMS jest największą siecią ośrodków dawców szpiku na świecie. Fundacja wspiera także ośrodki lecznicze w zakupie sprzętu medycznego, inwestycjach. Ponadto prowadzi działania edukacyjne i świadomościowe.

Warto dodać, ze według danych z 2018 r. liczba Pacjentów cierpiących na nowotwory krwi w ciągu trzech lat zwiększyła się o 170%.

 

Darowizna w wysokości 300 tys. zł. przeznaczona została na:

–  zakup sprzętu komputerowego dla oddziału, co pozwoli na poprawę bezpieczeństwa danych przetwarzanych w systemie (w tym danych pacjentów) oraz usprawnienia pracy personelu,

– serwisowanie cytometru przepływowego służącego do badania pacjentów,

 – przebudowę klimatyzacji w oddziale, a co za tym idzie poprawę komfortu pacjentów

– remont pomieszczeń w pracowni cytostatycznej w aptece szpitalnej, wykorzystywanej w głównej mierze na potrzeby oddziału