Nocna Świąteczna Opieka Zdrowotna

Nocna Świąteczna Opieka Zdrowotna. Co warto wiedzieć w okresie świąt.

Nocna Świąteczna Opieka Zdrowotna to świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej udzielane wówczas, gdy przychodnie nie działają, a więc i w święta,

W Opolu punkty NŚOpZ znajdziemy zarówno w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu przy ul. Katowickiej, jak i w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy al. Witosa.

Znajdziesz tu pomoc od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach
od 8:00 do 8:00 dnia następnego. Jeśli wiec czujesz się źle w okresie świątecznym, kiedy przychodnie są nieczynne, właśnie tu zgłoś się pomoc lekarza tzw. pierwszego kontaktu lub pielęgniarki.

Udzielane świadczenia są bezpłatne, nie trzeba mieć też skierowania, korzystanie z punktu NŚOpZ nie jest powiązane ze stałym miejscem zamieszkania (możesz korzystać w Opolu, gdy na stałe mieszkasz w Krakowie).

Pod tym linkiem znajdziesz spis wszystkich punktów NŚOpZ na Opolszczyźnie: https://www.nfz-opole.pl/dla-pacjenta/nocna-i-swiateczna-pomoc-zdrowotna/