Szczepienie przeprowadzone w gabinecie szczepień naszego Szpitala.

Co nam dają szczepienia?

Trwa Tydzień Szczepień.

Szczepienia: chronią przed powikłaniami i kalectwem z powodu chorób zakaźnych, działają szybko, eliminują najgroźniejsze choroby zakaźne.

Dzięki szczepieniom zwalczono  ospę prawdziwą, która była powodem niejednej pandemii. Szczepienia chronią też przed chorobami wieku dziecięcego, takimi jak odra, gruźlica, błonica, krztusiec czy pneumokokowe zapalenie płuc.

Szczepienia są też najlepszą formą profilaktyki takich chorób jak covid czy grypa.

Wykonanie szczepienia ochronnego musi być poprzedzone badaniem lekarskim, które ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. O wykonaniu lub przesunięciu terminu szczepienia zawsze decyduje lekarz, po zbadaniu pacjenta oraz uzyskaniu informacji dotyczących jego stanu zdrowia.

Ostatni tydzień kwietnia został ustanowiony przez światową Organizację Zdrowia – Tygodniem Szczepień.