Nowy prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Opolu

Nasza koleżanka została wybrana na prezesa OIA.

Nowym prezesem Okręgowej Izby Aptekarskiej w Opolu została wybrana magister farmacji Anna Stachlińska.

– Otrzymałam kredyt zaufania od moich koleżanek i kolegów,  to jest dla mnie bardzo cenne. – mówi Anna Stachlińska.

Zawodowo Anna związana jest ze szpitalem Wojewódzkim w Opolu, pracuje w aptece szpitalnej, zajmuje się pracownią cytostatyków.

Ponadto jest konsultantką wojewódzką w dziedzinie farmacji. Była przez dwie kadencje  członkinią Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Opolskiego, obecnie działa w Stowarzyszenia Farmaceutów Onkologicznych, W Szpitalu Wojewódzkim jest przewodnicząca Zespołu ds. Farmakoterapii.

Anna Stachlińska dała się poznać jako osoba, która dużą wagę przywiązuje do upowszechniania  wiedzy na temat leków, kształtowania świadomości społeczeństwa na temat bezpieczeństwa farmakoterapii, brała udział w ogólnopolskiej kampanii  walki z polipragmazją czyli przyjmowaniem wielu medykamentów jednocześnie.

Prywatnie jest miłośniczką natury, wolny czas spędza aktywnie: lubi pływać oraz spacerować z psem.

Gratulujemy naszej koleżance. To doskonały wybór dla samorządu farmaceutów.