Pracownicy Zakładu Medycyny Nuklearnej z jedną z wyróżnionych prac plakatów.

Po zjeździe Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej

Reprezentacja Zakładu Medycyny Nuklearnej Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wróciła z XVII zjazdu PTMN w Białymstoku. Przypomnijmy, że Praca Zakładu Medycyny Nuklearnej w Opolu została przyjęta przez Komitet Naukowy do prezentacji wyróżnionych plakatów podczas Zjazdu, przedstawia ona w sposób graficzny efekty leczenia radioaktywnym jodem guzków autonomicznych tarczycy. W wyniku leczenia uzyskano całkowite ustąpienie objawów klinicznych. Jak informuje dr Aleksander Skoczylas z ZMN – informacje pozyskane na zjeździe na pewno będą wykorzystane dla polepszenia dedykowanej Pacjentom oferty zakładu. – Planujemy w najbliższym czasie poszerzyć naszą ofertę diagnostyczną o badania w kierunku amyloidozy serca. Wyjaśnia dr. Skoczylas – Jest to schorzenie będące przyczyną około 10% niewydolności rozkurczowych serca, co niestety jest zbyt rzadko rozpoznawane. Medycyna nuklearna dysponuje bardzo czułym narzędziem diagnostycznym – scyntygrafią z użyciem znacznika o nazwie DPD. Badanie to już niedługo zwiększy rozpoznawalność amyloidozy serca u naszych Pacjentów.